Liina & TambetSee oli minu esimene pulm. Nii fotograafina kui ka üleüldse. Olen kunagi ühel laulatusel käinud, aga olin siis vist umbes 3-aastane ega mäleta just väga palju. Pulmapeol pole ma üldse käinud. Seega oli Liina ja Tambeti pulm minu jaoks väga eriline ja põnev sündmus. Aitäh Liinale ja peafotograaf Tatjanale, kes lubasid mul teise fotograafina pulma praktikale tulla. Ma poleks eales oodanud, et juba nii varsti saan ellu viia ühe oma suure unistuse pulmas fotograafina töötada. Tõsi, midagi kerget selles töös ei ole ja arenemiseks ruumi jagub, aga kõik alustavad ju kusagilt. Nii tore, et on inimesi, kes pole kadedad võimalusi jagamast. Aitäh-aitäh-aitäh! :)

Laulatus: Tartu Pauluse kirik
Peokoht: Mooste Folgikoda
Pulmaisa: Margo Hussar
Muusika: ansambel Sleepwalkers
Pruudi soeng: Duglase salong
Peafotograaf: Tatjana SiipanPruutpaarile soovin aga pikki-pikki õnnelikke aastaid, palju armastust, hoolimist ja mõistmist!

PS! Tasuta fotosessiooni soovid? Vaata siis SIIA. :)

CONVERSATION

12 kommentaari:

 1. Keegi ei kutsu sind endale lisa fotograafiks enam peale seda :D Muidu ei pruugi peafotograaf oma raha saadagi! Jätkuvalt ainult kiidusõnad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mina arvan ka sama! No täiesti lõpp kui ilusad pildid! :O Nii tubli oled Margit ja mulle tundub, et kuidagi tuleks asju niimoodi korraldada, et ma ka su kaamera ette sattuda saaks!

   Kustuta
  2. Aitäh teile! Ma ise muidugi arvan, et lisafotograafina töötamine tuleb veel kasuks, enne kui julgen täiesti üksinda täispikkuses pulma pildistada. See on ikkagi väga suur vastutus ja mis seal salata: arendamist vajavad veel nii oskused kui ka tehnikapark. :)

   Laura: aga korraldame! Järgmine kord kui Tartus oled, tead, kelle poole pöörduda. ;)

   Kustuta
 2. Tänu pakupoisile olen ma Tambetist kohati lausa pikem :D

  VastaKustuta
 3. Margit, super pildid! Olen ise ka teise fotograafina mõneski pulmas saanud osaleda sel suvel, aga nii häid kaadreid nagu sul, mul küll veel ei ole! :) Tean, et fotograaf teeb pildid, mitte varustus, aga... tahaks küsida, mis objektiive kasutasid pulmas? (kaamerat ma juba tean ;) ). Mul ilmselgelt jääb varustusest vajaka (poolkaader ja kit-obje...) - tahaks vahetult su kommentaare - mis muutus peale seda, kui sa kaamera välja vahetasid? Keegi tavaliselt sellest ju muljetada ei viitsi, aga sinu piltide kvaliteet on küll hüppeliselt kasvanud. Kade olen, heas mõttes. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Eks fotograaf seal kaamera taga peab veel palju õppima, ma pole kindlasti veel pooltki seda välja pigistanud, mida mu kaamera ja objektiiv tegelikult suudavad. Pean veel nendesse natuke kasvama, ruumi on. :)

   Kaamera oli Nikon D750, kotis oli varuna kaasas vana D60, aga õnneks seda kasutama ei pidanud (siiski järgmine kord laenan kelleltki veel ühe Nikoni täiskaadri back-up kaameraks kotti kaasa). Objektiive on mul täiskaadri ette sobivaid hetkel täpselt üks: Tamron 24-70mm f/2.8 (stabilisaatoriga uuem variant). Nikoni isendile hammas peale ei hakka, aga Tamron on minu töö jaoks sobiv. Tundsin (eriti tseremoonia ajal) puudust millestki pikemast, kas siis 70-200mm 2.8-st või mingist pika ulatusega fiksist, detailide pildistamiseks oleks üks makroobjektiiv vajalik ning üks kerge ja väike normaalobjektiiv kuluks portreedeks ka ära, sest käed olid selle raske kaamerakere ja raske objektiivi hoidmisest täiesti läbi. Kasutasin ka renditud välku, mille peaks ikkagi endale ka ostma ja tegelikult oleks vaja saatjate ja mitme välguga süsteemi, et nii pimedas ruumis täiuslikult hakkama saada. Kindlasti oleks vaja veel kahte 32 GB mälukaarti ning veel 1-2 lisaakut. Ning eraldi kotitäit patareisid välkudele. :D Ühesõnaga sain hakkama vähesega, aga natuke laiem tehnikavalik teeks töö palju lihtsamaks. :)

   Poolkaadri ja kit-objega saaks kindlasti kuidagi hakkama, aga kui pildistada inimesi, siis oleks täiskaader muidugi super. Kui seda veel ei saa, siis pigem investeerida 'kiiresse' klaasi ehk suure valgussuutlikkusega objektiivi(de)sse, eriti kui on vaja selliseid pimedaid üritusi pildistada nagu pulm. Mina ise veel oma muldvana poolkaadriga pildistades nägin suurt arenguhüpet isegi siis, kui kit-objelt läksin üle 35mm f/1.8 normaalile. Väike ja odav objektiiv oli, aga täitsa korralik tegelane alustuseks. Pikas perspektiivis soovitaks osta praegu poolkaadrile ette täiskaadrile sobivad objektiivid, sest neid saad tulevikus ka kasutada. poolkaadri objedega pole täiskaadri peal aga palju teha, kui just crop-mode'is pildistama ei taha hakata…

   Mis muutus peale kaamera välja vahetamist? Ma ise muutusin palju julgemaks. Varem teadsin, et ISO üle 400 keerates võin pildid hiljem prügikasti visata, nüüd saan rahus tegutseda ilma välguta ka hämaramates oludes, kui vaja. Kuna mul on olemas korralik kaamera (ja vaikselt kogun muud vajalikku juurde), siis julgen võtta vastu töid, mida varem poleks proovinud, nt pulmad. Fokusseerimine on D750-ga kordades lihtsam, täpsem ja kiirem. Kõrgema resolutsiooniga ja suurema mõõduga fotod, mida ei kardaks ka suurelt seinale ilmutada lasta. Kindlasti on sellel kaameral veel palju eeliseid, aga need on minu jaoks olulised, mis kohe pähe tulid.

   Pikk jutt tuli. :D

   Kustuta
 4. Mõned pildid on väga head, enamuse kallal võiks perspektiivi osas nuriseda. Ja oli näha, et julgust ja ninakust mõlemal fotograafil polnud ka piisavalt.
  Muidu inimesed olid kõik väga ilusad ja koht ise oli ka lausa muinasjutuline. Vahva pulm.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Täitsa nõustun selle tagasisidega: julgust peaks rohkem olema.

   Kustuta